Smysl pro tumor: Příběh mladého medika oslovil téměř tři miliony diváků

29.02.2024

Smysl pro tumor: Příběh mladého medika oslovil téměř tři miliony diváků.

Česká televize slaví úspěch se sérií hitu Smysl pro tumor, který v nedělním hlavním vysílacím čase získal pozornost téměř tří milionů diváků.

Jedničkou nedělního večera se již poosmé stává seriál Smysl pro tumor, jehož inspirací byl skutečný příběh onkologického pacienta. Průměrně 1,35 milionu diváků se s napětím sledovalo každou epizodu, což představuje podíl na sledovanosti 31,05 %. Celková sledovanost série se dostala na impozantních 2,97 milionu diváků. Úspěch série je podtržen i vysokým hodnocením v kategoriích spokojenosti, originality a zaujetí.

Míra spokojenosti dosáhla průměrné hodnoty 8,8 bodu z deseti možných za prvních sedm dílů. Smysl pro tumor nejen zaujal, ale i dojmul své publikum, čehož svědčí hodnoty zaujetí na úrovni 83 % a originality dosahující průměrných 73 %. Vysokou sledovanost si seriál udržuje napříč různými věkovými skupinami, přičemž ženy vykazují větší zájem než muži. Nejvíce se těší divákům ve věku 45-64 let a mladým divákům ve věku 15-24 let, přičemž vysokoškoláci představují největší skupinu publika.

Geograficky je seriál nejpopulárnější v Praze, východních Čechách a Střední Moravě. Renata Týmová, vedoucí výzkumu a analýz, uvádí, že zájem o Smysl pro tumor prudce stoupá u diváků se vzděláním.

Z celkové sledovanosti 48 % diváků zaznamenáno odloženě, přičemž v průběhu prvních sedmi dnů od vysílání sledovalo na internetu průměrně 110 000 diváků starších 4 let.

Příběh ambiciózního medika, který nalezl lásku a rodinu navzdory nemoci, oslovil diváky od 7. ledna do 25. února. Původní belgická verze Gevoel voor tumor obdržela prestižní cenu Prix Europa pro nejlepší televizní sérii roku 2018. Českou adaptaci ztvárnil scenárista Matěj Podzimek pod režijním vedením Terezy Kopáčové. Hlavní role excelentně ztvárnili Filip Březina, Tereza Brodská, Jiří Bartoška, Alžběta Malá a Pavel Řezníček.

Celá série byla doprovázena osvětovou kampaní a podcastovou sérií obsahující rozhovory s reálnými onkologickými pacienty ze sdružení Fuck Cancer. Všechny díly, včetně bonusových materiálů, jsou k dispozici na iVysílání ČT.

Režie: Tereza Kopáčová | Kamera: Pavel Berkovič | Střih: Michal Böhm, Michal Hýka | Zvuk: Radim Hladík jr. | Hudba: Jiří Hájek | Scénář: Mathias Claeys, Leander Verdievel, Matěj Podzimek | Výkonná producentka: Romana Špiková | Kreativní producent: Matěj Stehlík | Hrají: Filip Březina, Alžběta Malá, Jiří Bartoška, Tereza Brodská, Pavel Řezníček a další.

Text: Lukáš Krajčo
Foto: Pavla Černá 
Zdroj: ATO – Nielsen, ke dni 26. 2. 2024, živá v TV + TS0-3, 15+