Společnost Magic Box se stává distributorem filmových titulů studia Universal Studios Limited

07.01.2019

Od letošního roku se video distributor Magic Box a.s. stal novým exkluzivním distributorem filmů z produkce studia Universal, které doposud zastupovala společnost Bontonfilm a.s.

Magic Box (AQS) se již nezpochybnitelně stává leaderem na trhu s filmy a seriály na fyzických nosičích (DVD, Blu-ray a 4K UHD Blu-ray) jak v Čechách, tak na Slovensku, prostřednictvím dceřiné společnosti AQS, Magic Box Slovakia.

Na sklonku roku získal Magic Box po velice složitém a nekompromisním jednání licenci k filmům studia Universal (UNIVERSAL STUDIOS LIMITED). "Licenční podmínky byly pro nás na začátku jednání zcela nepřijatelné," říká Jan Rubeš, ředitel video a VOD distribuce. Nakonec však marketingová ředitelka Petra Synáčová a obchodní ředitel David Šnobl, kteří poslední fázi jednání vedli, dosáhli podmínek, která dávají pro Magic Box obchodní smysl. "Je to dobrá ukázka toho, že se ani malá firma v malé zemi nesmí při jednání zaleknout giganta z Hollywoodu," říká Rubeš.

Ze šestice hollywoodských studií tak nyní Magic Box zastupuje čtyři. Disney,Warner Bros., Universal a Paramount. V letošním roce se tak na nosičích z hollywoodské produkce objeví mimo jiné i tyto atraktivní filmové tituly.

Magic Box