Sportovci se hodí do gala. Dresy vymění za smokingy

19.02.2020

Už za týden se lidé dozvědí jména nejlepších sportovců Olomouckého kraje. Prestižní ocenění v podobě skleněné trofeje se znakem hejtmanství převezmou vítězové letošního devatenáctého ročníku oblíbené ankety v Městském domě v Přerově.

"Olomoucký kraj byl prvním regionem, který tuto anketu zavedl. Téměř dvě desítky let jejího trvání svědčí o tom, že stále máme spoustu výborných sportovců, kteří podávají výkony na nejlepší úrovni a skvěle tak reprezentují náš region," řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Kromě prvních tří v kategoriích nejlepší sportovec a junior bude oceněno také nejlepší družstvo, juniorský tým, trenér nebo hendikepovaný sportovec a sportovkyně. Chybět nebude ani čestná cena a cena Olomouckého kraje.

"Rád bych vyzdvihnul fakt, že hlavně mezi mladými sportovci máme řadu výjimečných talentů, kteří si ocenění bezpochyby zaslouží," doplnil za pořádající agenturu David Lenz.

Posuzovanými kritérii byl sportovní výkon dosažený v minulém roce a příslušnost ke klubu, který je registrovaný na území kraje.

Sportovec Olomouckého kraje 2019 bude vyhlášen ve čtvrtek 27. února v Městském domě v Přerově. Slavnostní program začne o půl osmé večer.