Stavíte terasu? Pomůže vám Gardina

17.03.2023

Prostor před domem je nejen výstavní plochou vašeho domova. Slouží k relaxaci, setkávání se s přáteli, proto jeho podobě věnujte stejnou pozornost, jako například interiérům, které si zařizujete doma.

Terasová prkna - výběr

Jestli si zhotovujete terasu nebo ji rekonstruujete, volíte materiál. Bude to chladný beton? Dnes jsou oblíbené přírodní prvky, tedy dřevo. Evokuje přírodu, ostatně i balkony nebo lodžie paneláků mají mnohdy dřevěné obklady. A terasa? Ta přece slouží k relaxaci, takže je příjemné obklopit se tím, co připomíná lesy. Navíc chodit po dřevěném chodníku, který nepálí jako rozpálený beton, to je rovněž slast. Neexistují však jen terasová prkna na obložení, jsou i schůdky, můžete mít mola k bazénu, dřevěný přístřešek. Specializované firmy s vámi vše prokonzultují a vyhotoví vám terasu na míru.

Venkovní terasy – distanční podložky

Terasa ze dřeva, to však není jen položení prken. Nezbytným komponentem jsou distanční podložky, jež zjednoduší celou montáž a chrání dřevo i tam, kde se nejvíc zdržuje vlhkost. Jde například o spoje, protože prkno a hranol jsou k sobě pevně přitisknuté a nemohou tzv. dýchat. Vlhkost pak nemůže unikat a dřevo hnije. Distanční podložky (https://www.gardina.cz/terasove-distancni-podlozky/) s vylepšenou ventilací však umí vytvořit místo, skrz které bude proudit vzduch a i mokré dřevo rychleji uschne. Rovněž umí vymezit spáru mezi prkny, takže se celá realizace terasy snadněji udělá. Skvělé jsou i rektifikační terče, které umí srovnat terén. Na ně nedají mnozí dopustit, protože zejména u měkčího podloží je třeba vytvořit bytelný podklad. Kdybyste na nerovný povrch aplikovali prkna jen tak, při chození byste cítili nejistotu a terasa by se mohla tzv. rozjet. Nejen s tím vám poradí společnost Gardina, která nabízí veškerý sortiment k vybudování moderní a praktické terasy. Odborníci vám poradí, představí různé prvky a vymoženosti. Následně vám terasu kompletně vyhotoví. Dozvíte se spoustu vychytávek a triků. Především si ale splníte sen o svém útočišti.

komerční sdělení

foto: www.gardina.cz