Strojní svěráky zajistí fixaci obrobku s dokonalou přesností

09.08.2021

Jedním z nejvšestrannějších materiálů je kov, který lze použít v mnohých průmyslových oborech. Z kovu může vyrábět nejen obráběč, ale například i výtvarník. Aby byl výsledek práce co nejkvalitnější, je při práci s kovem velmi důležité spolehlivé upnutí obrobku. To platí hlavně v současných obráběcích firmách, u kterých zákazníci kladou stále se zvyšující požadavky na přesnost. Při jakékoli průmyslové kovovýrobě se proto v žádném případě neobejdete bez kvalitního strojního svěráku, který splní i ty nejvyšší nároky na systémy pro upínání obrobků.

Základem každé obráběcí dílny je kvalitní průmyslový svěrák

Strojní svěráky najdeme pravděpodobně v každé průmyslové dílně, která se zabývá obráběním kovů. Pokud totiž potřebujeme z kusu kovu vytvořit nějaký produkt, je potřeba obrobek přesně a pevně upnout do svěráku, aby jej bylo možné proměnit ve finální výrobek. Obrobek musí být během celého procesu fixován naprosto stabilně - i odchýlení o desetinu milimetru by vedlo k vytvoření zmetku a znehodnocení materiálu. Tyto požadavky však dokáže splnit pouze přesný strojní svěrák.

Jaké typy strojních svěráků jsou nejoblíbenější?

Mezi nejpopulárnější typy patří například přesné strojní svěráky s hydraulickým nebo mechanickým posilovačem, které se obvykle používají při CNC obrábění a nabízejí výjimečnou přesnost. Při kovovýrobě jde často také o rychlost - v takovém případě, pokud potřebuje firma v sériové výrobě co nejvyšší výkon produkce, uplatňují se svěráky s vícenásobným upínáním, popřípadě pneumatické svěráky, díky kterým dokážete upnout obrobek extrémně rychle. K přesné fixaci obrobku je možné použít i zařízení, jehož součástí jsou magnetické upínací desky. Obsahují totiž velice silné průmyslové magnety, které dokonale zafixují obrobek.

komerční sdělení

Image by PIRO4D from Pixabay