Supraphon vydává jubilejní komplet šesti CD se sto nejoblíbenějšími písněmi a dvaceti duety Hany Zagorové

18.10.2021

Hana Zagorová, jedna z největších hvězd a stálic české populární scény, devítinásobná Zlatá slavice, držitelka diamantové desky za více než deset milionů prodaných zvukových nosičů a členka Síně slávy hudebních cen Anděl, oslavila v září významné životní jubileum.

Pro své příznivce si ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon jako speciální dárek připravila exkluzivní komplet 6CD obsahující sto dvacet písní z úspěšné hudební dráhy.

Velkou retrospektivu nahrávek z uplynulých dvaapadesáti let nabídne vydavatelství Supraphon v exkluzivním 6CD-Boxu od 15. října pod příhodným názvem Hana Zagorová: 100+20 písní. Jde o výběr, který sestavila sama zpěvačka z nahrávek z let 1968 až 2020 z katalogů Supraphonu, Multisoniku a České televize. Písně jsou v kompletu pěti CD seřazené podle jednotlivých dekád její mimořádné hudební dráhy a shrnují hity a další časem prověřené písně. Šesté cédéčko dokumentuje vydařené duety s mimořádnými partnery, mezi nimiž nechybějí Karel Gott, Štefan Margita, Petr Rezek, Jiří Korn, Drupi či Petr Kotvald a Stanislav Hložek.

Vypočítávat slavné a nezapomenutelné písničky hvězdné zpěvačky je marná snaha. Výroční kompilace Hana Zagorová: 100+20 písní obsahuje průlomové beatové šansony, kvalitní pop, intimní šansony i aktuální skladby, které pro ni složily výrazné osobnosti současné hudební scény: Marek Ztracený, Radůza, Jiří Hradil, Márdi, Ondřej Gregor Brzobohatý nebo Radek Banga.

Komplet 100+20 písní dokládá fakt, že Haně Zagorové se podařilo vytvořit zcela vlastní hudební kategorii, naplněnou vkusem a citem pro sdílená slova. Také proto patří její publikum mezi to nejpočetnější a nejvěrnější. Novinku vydal Supraphon v pátek 15. října 2021 v 6CD-Boxu a také ji nabídnou digitální servisy, jako jsou například iTunes či Supraphonline.

Autor i foto: SUPRAPHON