Tereza Žáková se připravuje na světovou soutěž Miss Aura International

19.08.2022

Tereza Žáková se chystá do Turecka na Miss Aura International. Přečtěte si, jak se na mezinárodní soutěž krásy připravuje!

Terezko, z jakého posledního dokončeného projektu máte radost?

Nedávno jsem se vrátila ze 4denních přehlídek v Jablonci nad Nisou, které byly součástí výstavy Křehké krásy

S dívkami jsem si to velice užila a nyní už se důkladně připravuji na světovou soutěž Miss Aura International do Turecka, kam odletím 11.září.

Jak dlouho vám trvala příprava na Miss Aura International a jaká překážka vám dala nejvíce zabrat? 

Příprava na světovou soutěž Miss Aura International mi začala hned v půlce dubna, kdy jsem se o své reprezentaci dozvěděla. Nyní mám uzpůsobený jídelníček, pravidelně cvičím, trénuji catwalk a pózování a snažím se ještě trochu pilovat angličtinu. 

Největší překážkou, pro mě byl snad národní kostým, který má vystihovat Českou republiku. Nakonec si myslím, že jsem zvolila dobře a bude to vystihovat nejen naši zem, ale i to, že pocházím z Hané.

Jaká je vaše další vysněná meta?

Od malička jsem snila o tom mít zdravou a šťastnou rodinu, to je pro mě asi to nejdůležitější, ale samozřejmě vyhrát soutěž krásy je snad sen každé dívky, která se v takové branži pohybuje.

Jak důležitá je pro vás týmová práce? Kdo v nejbližším okolí vám nejvíce pomáhá?

Jsem zvyklá bojovat sama za sebe, ale i tak je pro mě týmová práce hodně důležitá. Co mě hodně překvapilo je, že i v soutěži krásy holky pracují jako kolektiv a navzájem se podporují

Nejvíce mi pomáhá maminka, která je momentálně moje největší opora a se vším mi hodně pomáhá a samozřejmě rodina, přátelé a tým Miss České republiky.

Představte si, že jste nechutně bohatá světová celebrita. Jak by vypadal váš život?

Jsem velmi akční člověk a nesnáším nudu, takže i jako celebrita bych si zašla třeba do fitka, určitě do práce, podnikala různé výlety, procestovala svět a chtěla bych podporovat nemocné a postižené děti a pomáhat matkám samoživitelkám.

A teď zpět do reality. Co vás nejvíce baví, ale nemáte za to ani korunu?

Věci, které mě skutečně baví a dělat je chci, dělám s láskou a nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, že by mi měl za to někdo platit. 

Nejvíce mě baví fitness, modeling a momentálně doufám, že i s takovým nadšením mě bude bavit i škola, kam od září nově nastupuju.

Co je podle vás absolutní štěstí?

Zdraví, rodina, láska.

Kolik času denně trávíte na internetu a co vás v online světě nejvíc baví?

Denně trávím na internetu celkem dlouhou dobu, protože se snažím být teď hodně aktivní ve spojení se světovou soutěží a hlavně na telefonu i pracuji, takže průměrně cca 4 hodiny denně. Mimo práci mě také baví samozřejmě komunikace s přáteli.

Jak vnímáte online reklamu? Obtěžuje vás nebo pomáhá objevovat nové možnosti?

Záleží jak kterou. Třeba mě hrozně štve, když jsem v nějaké aplikaci a naskočí tam milion reklam, ale někdy je reklama super, protože se dozvíte a vidíte, co je v online světě nového.

Jaké je vaše propagační motto?

Vyloženě propagační moto nemám. Když se mi něco líbí, tak to řeknu na rovinu tak, jak to je. A naopak, když se mi to nelíbí, tak to neřeším.

Jste renesanční člověk? Patříte mezi multipotenciály?

Na tuhle otázku by měl asi odpovědět někdo jiný, ale když něco dělám, tak se snažím to dělat naplno a jak nejlépe dovedu. A jako všem ostatním, něco mi jde lépe a něco méně.

Poznámka redakce: zde jsou zdarma ke stažení pracovní listy pro multipotenciálky.

Máte radost ze setkávání se svými fanoušky?

Vždycky mám velkou radost, když mi lidé píšou, že sledují moji cestu a že mi moc fandí. Nebo že mě někde viděli v novinách a poznávají mě. Tak to mě vždycky moc potěší.

Facebook: Tereza Žáková

Instagram: Tereza Žáková

Autor fotografie: Marek Červenka, všechny fotografie nám zaslala Tereza Žáková

Děkuji za rozhovor

Honza Vavřička