TIP NA PRODLOUŽENÝ VÍKEND: První ročník Spring festivalu a ochutnávka vín od českých, moravských a rakouských vinařů

17.04.2023

Nejlepší vína z Čech, Moravy, Rakouska, Německa či Francie, výborná gastronomie, živá hudba, program pro celé rodiny a uvedení nového ročníku vín, včetně vín přírodních a organických. V Praze na prostranství před Píseckou bránou se od 5. do 8. května 2023 uskuteční první ročník Spring festivalu.

Těšit se můžete na více než 20 tematických stánků a vstup zdarma

Vstupné je zdarma a návštěvníci se mohou denně od 10 do 22 hodin těšit na více než 20 tematických stánků s vínem a jídlem, na živá hudební vystoupení od folkloru, jazzu a blues přes šanson až po klasickou hudbu. Vína představí osobně samotní vinaři, kteří zájemce zasvětí do kultury, produkce a výroby vína. 

U dvou stánků představí svůj pestrý sortiment také hlavní partner jarního festivalu - Umění vína. Zájemcům nabídne ochutnávku výborných rakouských, moravských i českých vín z malých rodinných vinařství. Osobní účast potvrdilo i několik českých a rakouských vinařů, například Thomas Taubenschuss z Rakouska či zástupci moravských vinařství Baláž a Sv. Václav.

Umění vína nabízí svým zákazníkům více než 700 vín, která procházejí důkladným výběrem. Hlavním kritériem je poctivý přístup k vinařskému řemeslu, Umění vína spolupracuje především s menšími rodinnými vinařstvími, která ctí tradice a životní prostředí. Dbají na osobní vazby s každým z vinařů.

Více informací na www.umenivina.cz a www.springfestival.fun.

Zdroj: TZ 

Zpracovala: Andrea Ježková