Trama, Sparring & Verdikto: 3 úspěšné startupy měnící svět práva

01.04.2021

Získání právní pomoci se díky těmto projektům z Česka a Slovenska stává jednodušším, rychlejším a levnějším. Netransparentní ceny, hodinové sazby, zdlouhavý a nejistý proces tak začínají patřit do minulosti. Jinými slovy, 21. století přichází i do světa právních služeb a jsou to právě tyto tři firmy, které razí cestu. 

TRAMATM.CZ

Zatímco důležitost obchodní značky pro úspěch si uvědomuje téměř každý podnikatel, její ochraně se patřičně věnuje jen málokdo. Důvodů je hned několik. Kromě relativně nízkého povědomí o možnostech ochrany značky, podnikatele častokrát odrazuje i komplikovaný proces a nejasné benefity. Pravdou je, že navigace ve světě regulací práv duševního vlastnictví a ochranných známek je opravdu těžká. Trama se soustřeďuje na tento problém a přináší jednoduché, rychlé a cenově dostupné řešení, které umožňuje efektivně ochránit jedinečnost značky opravdu každému podnikateli.

Tento startup stojí na kombinaci AI řešení (umělá inteligence) a zkušeného týmu patentových právníků, která umožňuje bezplatné ověření registrovateľnosti známky i její zrychlené zaregisrovanie. A to nejen v České republice, ale i v Evropské Unii, Velké Británii, Spojených Státech Amerických a v principu kdekoli jinde na světě. Spojení moderních technologií a zkušených patentových právníků však není to jediné, čím Trama přináší revoluci do světa práva. Cenová transparentnost a upřímná snaha pomoci klientům najít to nejvhodnější řešení dotvářejí celkový obraz benefitů, které Trama přináší.

O úspěchu tohoto legaltech-ového řešení říkají samotné čísla. Za první kvartál 2021 pomohla Trama klientem při registraci téměř 300 ochranných známek, čímž se již v prvním roce svého působení zařadila mezi top 10 poskytovatelů služeb na ochranu značky v Evropské Unii. Snaha trámy však nekončí s tímto úspěchem a tento tým nadále pokračuje v misi zpřístupnit jednoduché řešení pro registraci ochranné známky, aby každá značka mohla být patřičně chráněna.

SPARRING.IO

Sparring je poskytovatel právních a strategických služeb s jasným zaměřením, přičemž se specializuje výhradně na začínající podniky. Tento tým právníků se snaží absorbovat všechny právní trápení podnikatele v jejich začátcích a podporuje je na cestě ke globálnímu úspěchu. Nabídka služeb je opravdu bohatá a v rámci přímé spolupráce s klientem dokáže Sparring vyřešit vše od mezinárodních investic až po každodenní právní podporu pro malé i velké technologických podnikatelů. Služby Sparring-u pokrývají právo USA (NY, CA, DE), právo Spojeného království a právo EU (CEE). V portfoliu klientů můžeme najít zajímavé fintech-ové, healthtech-ové a legaltech-ové řešení, včetně LGBT + orientované banky ve Spojených Státech Amerických Be Money, ale i Daylight, Deepnote, Kickresume či Vacuumlabs.

Společnost Sparring se kromě poskytování služeb pyšní sdílením svých právních znalostí. Pro začínající podniky, které potřebují pokyny k zákonu o startupech, vytvořili Playbook, zajišťují různé workshopy a pracují přímo s partnery v ekosystému CEE. Právě díky Sparring-u se začínající podniky s globálními ambicemi mohou soustředit na inovaci a posouvání technologických možností, a přenechat tak právní problémy a jejich řešení na tento zkušený tým.

VERDIKTO.CZ

Verdikto propojuje svět práva s moderními technologiemi a zajišťuje tak rychlý a snadný přístup k právní pomoci. Pod heslem "právníci, kterým rozumíte" se tak tento projekt snaží bourat praktické problémy, které častokrát odrazují lidi od toho aby se dostali ke kvalitní právní řadě. Za jednotnou cenu 199 Kč, Verdikto nabízí svou online poradnu, do které se zapojily už desítky advokátů z celé republiky. Za touto službou a její "lidovou" cenou se skrývá záměr umožnit lidem získat kvalifikovanou právní radu bez nutnosti čekání na termín a hodinové sazby u klasických advokátních kancelářích.

Vedle online právní poradny, buduje Verdikto takové první český marketplace právních služeb s ambici stát se jednotným místem, na kterém naleznete právní pomoc všeho druhu. Díky této službě se tak lidé mohou obrátit na právníky, kteří jsou opravdu experty v dané oblasti. Transparentní a předem definované ceny jsou něco co spojuje všechny tři zmíněné startupy. O úspěchu tohoto projektu svědčí stovky spokojených klientů, ale i ambice zakladatelů v nejbližších měsících rozšířit své pole působnosti i na slovenský trh.

komerční sdělení