Trendy v zahradním nábytku pro rok 2021

23.04.2021

Kdy jindy se zaměřit na zvelebení zahrady u domu či chaty než právě teď? Pandemická situace mnohým z nás připomněla, jak důležité tyto soukromé venkovní prostory jsou, a i letos budeme na zahrádkách trávit s rodinou a přáteli spoustu času. Počasí se konečně začíná umoudřovat, je tedy ta pravá chvíle postarat se o příjemné posezení.

Se dřevem nikdy neuděláte chybu

Zahrady klasické, moderní, rustikální, provensálské... ty všechny dřevěný zahradní nábytek ocení. Hlavními trendy současnosti jsou navíc důraz na kvalitu a přírodní materiály, čemuž kvalitní dřevo do puntíku odpovídá. Ta tropická se dokonce i bez impregnace pyšní dlouhou životností. Vy ovšem nezapomeňte dřevěný nábytek čas od času správně ošetřit! Dřevěný zahradní nábytek se často dodává bez povrchových úprav, abyste si jej mohli natřít jakoukoli barvou. Mimochodem, dřevo se výborně kombinuje s kovem.

Všechno v jednom stylu

Jednoznačně platí, že sestavy nábytku jsou nejen cenově výhodné, ale také oku lahodící. Některé zahrady sice vybavení ve stylu "každý pes jiná ves" snesou, nicméně vsadit na zahradní sedací soupravy se vyplatí. Kolekce designového zahradního nábytku často obsahují nejen stůl, židle a lehátka, ale také lavice, taburety, dětský nábytek, paravány, dokonce zahradní houpačku. Sedací soupravu si tak můžete krásně doladit.

Když umělotina, tak ratan

Ratan je nyní opět v kurzu, ale protože to s jeho životností není až tak slavné, v oblibě je především umělá varianta. Venkovní sestavy s konferenčním stolkem a zahradními lehátky jsou lehounké a současně pevné, mohou se pochlubit dlouhou výdrží a stálobarevností. Nezaskočí je ani nepřízeň počasí. Moderní designová provedení tohoto nábytku jsou natolik luxusní, že se s přírodním ratanem v ničem nezadají. Kolekce navíc bývají snadno modulovatelné a velmi pohodlné.

Individualita se cení

Nezapomeňte, že naše tipy vám sice mohou pomoci, nicméně nemusíte se jimi řídit stoprocentně. Na výběr je tolik materiálů a designů jídelního i relaxačního zahradního nábytku! A je jen na vás, jestli si pořídíte rustikální vybavení, moderní klasiku, nebo si zřídíte venkovní obývák s pohodlnou pohovkou a taburetem. S rozhodováním vám pomůže vyhledávač a porovnávač nábytku inhaus.cz, s jehož pomocí snadno vyhledáte nábytek a dekorace z pestré palety e-shopů.

komerční sdělení

Fotka od soul chentu z Pixabay