Turistické noviny Východní Čechy jsou plné inspirací na léto

27.05.2020

Letní Turistické noviny Východní Čechy na rok 2020 už jsou svým čtenářům k dispozici na turistických informačních centrech Pardubického a Královéhradeckého kraje. Pro ty, kteří dávají přednost před papírovým výtiskem prohlížení a čtení na počítači nebo mobilu jsou připraveny také na webových stránkách https://www.vychodni-cechy.info/turisticke-noviny/. Do všech krajů republiky jsou distribuovány prostřednictvím vkladů do výtisků deníku MF DNES.

"Letošní příprava Turistických novin na léto byla ztížená koronavirovou situací. Destinační společnost Východní Čechy, která je již tradičně připravuje a vydává, musela operativně obměnit obsah, neboť spousta článků se týkala i tradičních letních akcí, které jsou vzhledem k současné situaci zrušeny," řekl René Živný, radní Pardubického kraje zodpovědný za sport a cestovní ruch. "Místo kalendáře akcí noviny obsahují nové rozšířené rubriky Tipy pro rodiny s dětmi a Aktivní odpočinek," dodal radní.

Noviny jsou letos dvacetistránkové, rozšířené o čtyři strany oproti minulým rokům. Vznikl tak prostor pro hlavní cestovatelská témata letošního léta v Pardubickém kraji, kterými jsou hrady, zámky a cykloturistika. Oblíbené soutěži Cyklopecky, která startuje 1. června, jsou věnovány dvě strany včetně hrací karty k vystřižení. Najdete tam také cyklotipy od hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Tipy na výlety i dovolenou jsou sesbírány ze všech turistických oblastí Pardubického i Královéhradeckého kraje a jsou inspirací pro strávení letošního léta v klidných a krásných Východních Čechách.