V sobotu budou předány ceny Sportovec roku 2019 Moravskoslezského kraje

02.09.2020

Letos budou ocenění pro výjimečné sportovce z regionu předány už poosmnácté. Ocenění mají poděkovat za šíření dobrého jména Moravskoslezského kraje ve sportovním světě.

"Moravskoslezský kraj se může pochlubit celou řadou talentovaných profesionálních sportovců i sportovních týmů. Sezóna 2019 byla pro mnohé z nich mimořádně úspěšná, za všechny mohu jmenovat vítkovické florbalisty, kteří vybojovali mistrovský titul. Náš region se ale může pochlubit i mladými nadějemi, jejichž jména zatím nejsou tolik známá, ale o mnohých z nich zcela jistě v budoucnu ještě uslyšíme," uvedl náměstek hejtmana kraje pro sport Stanislav Folwarczny s tím,že ocenění Sportovec roku jsou poděkováním výjimečným osobnostem, které Moravskoslezský kraj často zviditelňují v České republice i za jejími hranicemi.

Dodal, že soutěž Sportovec roku má také ke zdravému pohybu motivovat nejen děti a mládež, ale i dospělé.

Kvůli pandemii koronaviru nebudou ocenění předána tradičně v rámci galavečera konaného v Multifunkční aule GONG. Pro letošní rok pořadatelé zvolili bezkontaktní variantu oceňování formou televizního pořadu, který bude vysílat Moravskoslezská regionální televize POLAR v premiéře dne 5. září v 17:14. V dnech 6. a 7. září 2020 bude pořad odvysílám v reprízách, bude možné jej také shlédnout na webových stránkách TV Polar.