Václav Pejsar je prvním Čechem v historii, kterému se podařilo získat tři tituly šampiona České republiky ve třech různých váhových kategoriích

25.09.2022

Přečtěte si rozhovor s talentovaným boxerem Vaškem Pejsarem, který jako první Čech v historii získal 3 tituly šampiona České republiky ve 3 různých váhových kategoriích!

Z jakého boxerského zápasu z poslední doby máte radost?

Největší radost mám ze svého posledního zápasu proti mému dlouholetému rivalovi Pavlu Šourovi. Tento zápas jsem vyhrál a stal jsem se historicky prvním šampionem v nové váhové kategorii do 101 kilo a zároveň prvním Čechem v historii, kterému se podařilo získat tři tituly šampiona České republiky ve třech různých váhových kategoriích.

Jak dlouho vám trvala příprava na zápas? 

V přípravě jsem téměř celoročně, úplnou pauzu od tréninku si dávám jednou až dvakrát ročně a to zhruba na 7-10 dní. Takže neustále se na něco připravuji, ale na tohoto konkrétního soupeře byla příprava asi 5 týdnů. Z minulosti už jsem připraven na všechny možné překážky, které můžou v přípravě nastat, takže tentokrát nebylo nic, co by mě zaskočilo.

Jaká je vaše další vysněná boxerská meta?

Nyní se nacházím v přípravě na titulový zápas s mým dalším velkým rivalem Vasilem Ducárem. Budeme bojovat o titul ve váze do 91 kilogramů

Tento zápas vnímám jako zlomový v mé kariéře, protože Vasila beru jako mého posledního českého soupeře. Pak udělám za českými soupeři tečku, jelikož už zde není nikdo, s kým bych mohl nebo chtěl boxovat. Po tomto zápase bych se rád soustředil na velké a zajímavé zápasy v zahraničí.

Jak důležitá je pro vás týmová práce? Kdo v nejbližším okolí vám nejvíce pomáhá?

Ano, je to jedna z nejdůležitějších věcí v mé přípravě ale i v samotném zápase. I když box vypadá jako individuální sport tak to, že jdu do ringu je práce celého týmu lidí. 

Mým nejbližším týmem jsou trenéři Petr Klikoš, Josef Zahradník a pevný základ pro hladký průběh celé přípravy tvoří moje manželka Nikola.

Představte si, že jste nechutně bohatá světová celebrita. Jak vypadá váš běžný pohodový den?

Tahle představa mě baví celkem často. Kromě sportu mám velkou zálibu v cestování, takže bych společně s celou rodinou co nejvíce cestoval a snažil se poznat co nejvíce míst na světě, co nejvíce kultur, jídel, lidí, zvyků atd. 

Ráno se vzbudit někde v teple, na jachtě nebo třeba jen v chatce u pláže, společně s dětmi a manželkou si dát snídani venku v přírodě nebo na pláži a pak ten den strávit dle nálady. Buď nějakým způsobem relaxovat nebo si užívat místo, kde se právě nacházíme nebo objevovat nová místa. Mít tu svobodu, že si můžu spontánně vybrat, jestli chci ten den něco dělat nebo nedělat nic.

A teď zpět do reality. Co vás nejvíce baví, ale nemáte za to ani korunu?

Tak právě to cestování a když to u mnohých zní jako fráze, tak ten, kdo mě zná, tak ví, že to myslím vážně a to sice čas strávený s rodinou. Když můžu být kdekoliv se svými dětmi a manželkou, tak to mě baví nejvíc.

Co je podle vás absolutní štěstí?

Zdravá a veselá rodina.

Kolik času denně trávíte na internetu a co vás v online světě nejvíc baví?

Bohužel na internetu trávím mnohem více času, než bych sám chtěl. Někdy jsem se přistihl, že je to z dlouhé chvíle a tomu se snažím vyvarovat. Nejvíce asi ocením rychlost veškerých informací, které zde můžeme získat.

Jak vnímáte online reklamu? Obtěžuje vás nebo pomáhá objevovat nové možnosti?

Někdy mi opravdu pomáhá objevovat nové možnosti, ale poslední dobou je ji všude tolik, že je to někdy až obtěžující.

Máte radost ze setkávání se svými fanoušky?

Samozřejmě, že z toho mám radost, protože je to vždy takové ocenění za tu každodenní dřinu v tělocvičně a mám radost, že jsou lidi, kteří mě fandí a sledují moje zápasy. 

Tím oceňují tu moji práci. Popřípadě svými výkony můžu i někoho motivovat, aby taky začal sportovat nebo si plnit nějaké svoje sny a cíle. Pokud by to měla být jen malá hrstka lidí, tak budu velice spokojený a šťastný.

Instagram: https://www.instagram.com/vaclavpejsar/ 

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100058325813680 

Děkuji za rozhovor

Honza Vavřička

Autor fotografie: Josef Adlt