Veronika Zajícová získala zlato na turnaji ADCC

23.04.2024

V sobotu 19.4.2024 se ve Vsetíně konal tradiční turnaj ADCC, kde Veronika Zajícová, bojovnice ve smíšených bojových umění (MMA), získala zlato. V turnaji v grapplingu bojovala Veronika ve váhové kategorii do 60 kg se zkušenou soupeřkou Veronikou Bočkovou, která má v grapplingu přes 40 vítězství.

Prohra ve vlastní váhové kategorii do 55 kg

Paradoxně ve své vlastní váhové kategorii do 55 kg Veronika Zajícová boj o zlato bohužel prohrála. Tento zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný. V jeho první polovině se Veronika dokonce i dostala do vítězné pozice. Bohužel se ale boduje až od druhé poloviny zápasu a první polovině je možné vyhrát pouze v případě, že se soupeř vzdá. Téměř do konce zápasu bylo skóre 0:0. Bohužel v posledních 15 vteřinách zápasu se soupeřce Veroniky podařilo přejít do bodované pozice a zvítězila tak na body.

Další zápas: vítězný přechod z triangle choke na armbar

Přibližně v polovině zápasu nasadila Veronika Zajícová své soupeřce tzv. triangle choke, během kterého je soupeř škrcen nohama a svou vlastní rukou. Z něj poté volně přešla na tzv. armbar. Toto páčení už ovšem soupeřka neustále a vzdala se.

Vyrovnaný zápas a vítězství pro Zajícovou

Zápas probíhal po celou dobu poměrně vyrovnaně. Soupeřka se několikrát pokusila Veronice upáčit nohu a používala tzv. leglock. To je pro ni totiž jakási specialita a většinu soupeřek právě na tuto techniku udolala. V případě sobotního zápasu se z toho ovšem Veronika vždy úspěšně dostala.

Celkové shrnutí turnaje

Celkově byl turnaj skvělý a byl i pro Veroniku dobrou přípravou na Mistrovství Evropy v MMA, které se bude za pár týdnů konat na Slovensku. Vzhledem k tomu, že turnaj probíhal ve Vsetíně, obdržela Veronika kromě medaile také láhev hruškovice a tradiční valašský frgál. 

Mohlo by vás zajímat:

Autor: Jan Vavřička