Víte, jaké svíčky má mít dle tradice váš adventní věnec?

25.11.2021

V neděli 28. 11. 2021 budeme slavit první adventní neděli. Na žádném stole by neměl chybět adventní věnec. Ten obvykle designujeme podle stylu vybavení bytu, ale přemýšleli jste někdy nad tím, jak by měl být takový adventní věnec tradičně uspořádán?

Stálezelené rostliny jako symbol života

Adventní věnec by měl být uspořádán v kruhovém tvaru, který značí věčnost a jednotu. Měl by být dekorován stálezelenými rostlinami, které symbolizují život, nezničitelnost a věčnost. Doplněný může být i zlatými stuhami, jako znamení slunce a naděje v tmavých, dlouhých, zimních nocích.

První adventní svíce značí naději

Měla by mít fialovou barvu a zapaluje se na první adventní neděli (tzv. železnou). U zapálení první adventní svíčky bychom měli reflektovat uplynulý rok. Obrátit se do svého nitra, zapřemýšlet, co se nám povedlo, co ne a jak bychom chtěli prožít následující rok.

Druhá adventní svíce přináší mír

I tato svíce má mít fialovou barvu a zapaluje se na druhou adventní neděli (tzv. bronzovou). Stejně jako zapálení první adventní svíce, i ta druhá nám dává příležitost obrátit se k sobě, změnit to, s čím nejsme spokojeni a nalézt sílu na cestu, kterou bychom se přáli vydat.

Třetí adventní svíce značí přátelství

Její plamen se rozhoří na třetí adventní neděli (tzv. stříbrnou) a symbolizuje vzájemnost. Někdy se jí říká také pastýřská. U jejího plamene rozjímejte nad vašimi přáteli, vztahy, s vděčností si vzpomeňte na všechny blízké, které máte rádi a co vše pro vás udělali.

Čtvrtá adventní svíce je láska

Tato svíce má mít dle tradice růžovou barvu. Odkazuje na naději ke zrození Ježíše Krista a zapaluje se na poslední, tedy čtvrtou (zlatou) neděli. Někdy se jí říká také andělská. Představuje mír a pokoj na zemi. Někdy bývá do středu adventního věnce vložena i poslední - pátá bílá svíčka, která se zapaluje na Štědrý den.

Hledáte kvalitní svíčku, která zpříjemní váš advent? Prohlédněte si nabídku nejluxusnějších svíček na trhu. Jsou uloženy v kvalitním foukaném skle, mají dřevěné víčko se zlatým logem, dřevěný knot a svým příjemným praskáním dovedou vytvořit atmosféru hořícího krbu. 

komerční sdělení