Vlastníte spediční firmu? Nač si dát při jejím provozu pozor

11.12.2020

Tuzemská a mezinárodní doprava je dnes poměrně vytížená. Koronavirus sice decimuje obchody, nicméně bez spedice se fakticky nikdo neobejde. Ostatně spediční firmy nezaznamenaly takové poklesy zisků, jako je tomu v případě společností z jiných oblastí a segmentů. Pokud provozujete takovouto společnost, určitě víte, že byste si na mnohé věci měli dávat velký pozor. My se v následujících řádcích podíváme na to, oč se v podstatě jedná.

Spolehliví zaměstnanci jako základ

V první řadě je zapotřebí velmi obezřetně vybírat zaměstnance. Pokud natrefíte na nějaké nespolehlivé, měli byste to ideálně zjistit co možná nejdříve. Počítat je třeba s tím, že řidiči budou hodně daleko a vy s nimi budete muset komunikovat. Jak pro ně, tak i pro vás by mělo být prioritním cílem optimální doručení zboží. Mezinárodní přeprava je v tomto ohledu hodně disponovaná.

Flotilu vozů je třeba neustále kontrolovat

V každém případě. Technický stav aut musí být stoprocentní. Rozhodně to ale neznamená, že byste měli řešit pouze to, zdali má automobil platnou STK. To je poměrně málo. Vy byste se měli dívat také na technický stav aut, a to určitě i na nákladový prostor. Ten by měl být bez známek poškození. Pravda je taková, že právě tato část auta bývá nejčastěji vystavená velkému tlaku. Přímo v nákladovém prostoru se totiž manipuluje s různým zbožím, jež bývá někdy i značně ostré.

Sledování vozů se vyplatí

Svou flotilu musíte mít jako majitel spediční firmy neustále pod kontrolou. Důvěra v řidiče je jedna věc a prověření skutečnosti další. V současné době naštěstí existuje sledovací GPS tracker, díky kterému všechno zvládnete bez větších problémů. Stačí jen namontovat toto zařízení na auto a mít k dispozici ten správný hardware a software. Vše pak bude fungovat jako na drátku.

Zdroj obrázku:
jantsarik / Shutterstock.com