Výhodný software za pár stovek

25.10.2023

Počítače jsou dnes všechno, pouze ne levné. I když si člověk nekoupí vyloženě herní mašinu, pořád bude nucen zaplatit pár desítek tisíc, které jen tak na ulici nenajde.

Horší navíc je, že jsou potřeba v rámci počítače i další dodatečné investice, a to nejčastěji za software. I ten se může docela dost prodražit, tedy pokud člověk neví, kde nakupovat.

Produkty zdarma nejsou vhodné pro většinu uživatelů

Hodně lidí si myslí, že na věci vyzrají tím, že si místo Windows nainstalují Linux a Office 2019 vymění za jiný textový editor distribuovaný zdarma. Ano, tyto možnosti využívá relativně hodně lidí, nicméně skoro vždy jde o nadšence, kteří se v počítačích dobře vyznají.

Běžný uživatel by měl problém v Linuxu pouštět hry, případně jiné programy a volně stažitelné textové editory obvykle také za moc nestojí. Vše, co je k dispozici zdarma, má vždy svá ale. Kdo se nechce příliš trápit se složitým a často polo funkčním softwarem, ten raději vsadí na osvědčenou klasiku.

Zákazník ušetří tisíce

Licence Windows 10 či Microsoft Office licence běžně stojí několik tisícovek. Naštěstí není potřeba nakupovat tyto a podobné programy tak draze. Reálně se totiž dají pořídit často i za cenu nižší o desítky procent, a to díky druhotné licenci.

Druhotná licence se vztahuje na software, který dříve sloužil ve firemních počítačích. Po jejich obměně zůstaly volné aktivační klíče, jež se dnes běžně přeprodávají. Proto stojí druhotná licence Windows či Office daleko méně, než když si tyto programy člověk kupuje přímo od Microsoftu.

Rychlá dodávka

Už dávno se software nedistribuuje pomocí krabic. Tato metoda je už nějaký ten pátek překonána. Kdo si bude chtít objednat druhotný software, může jeho doručení očekávat v řádech minut, někdy dokonce vteřin.

Zákazník do mailu dostane aktivační kód, který následně použije ke zprovoznění daného programu. Vše je rychlé a jednoduché.

komerční sdělení

Image by Gerd Altmann from Pixabay