Výtečné chlorellové pivo připravované v nízkoenergetickém minipivovaru

14.05.2020

Ochutnejte Šimanovský korbel ze zeleného minipivovaru aneb Výtečné chlorellové pivo připravované v nízkoenergetickém pivovaru! Ochutnáním piva podpoříte rekonstrukci mlýna budoucího pivovaru.

Rádi zkoušíte něco nového a neotřelého? My také! Spojili jsme naši vášeň pro obnovitelné zdroje se zlatavým mokem. Výsledek? Výtečné chlorellové pivo připravované v nízkoenergetickém minipivovaru. Momentálně pivo vaříme formou létajícího pivovaru, technologie však plně nevyhovuje našim potřebám. Rádi bychom k výrobě využívali energii z místních obnovitelných zdrojů. Proč chlorellové pivo? I Chlorella patří mezi obnovitelné zdroje a zjistili jsme, že v pivu chutná nejlépe. Viktor Korbel a Nikola Hloušková

Jak to začalo?

V roce 2015 jsme začali nadšeně rekonstruovat malebnou usedlost v srdci jihočeské rybníkářské oblasti. Přáli jsme si vytvořit místo, které se bude pyšnit maximální energetickou úsporou s efektivním využitím obnovitelných zdrojů a s širokou variabilitou využití. Chtěli jsme zúročit naše znalosti v oblasti techniky a potravinářství, a protože jsme v turisticky oblíbené oblasti, začala se rýsovat konkrétní představa. Nízkoenergetický pivovar! A ne ledajaký, bude "zelený" na více úrovních. Mezi obnovitelné zdroje patří i sladkovodní jednobuněčná řasa Chlorella a my jsme objevili, jak výtečně chutná v pivu. Zůstali jsme tedy věrní naší myšlence efektivního využití obnovitelných zdrojů a ještě jsme přitom mohli využít to, co jsme uměli.

Jak pokračujeme?

Šimanovský korbel vaříme tradičními postupy a přidáváme do něj dle patentovaného postupu sladkovodní řasu Chlorellu. Chlorella obsahuje vysoké množství vitamínů a minerálních látek, má blahodárný vliv na imunitu a přirozenou obranyschopnost organismu. Používáme řasu té nejvyšší kvality od českého dodavatele. Při výrobě dbáme na to, aby došlo k maximálnímu uvolnění zdraví prospěšných látek do výsledného piva. Momentálně pivo vaříme formou létajícího pivovaru. Tato technologie ovšem plně nevyhovuje našim potřebám. Rádi bychom proto zrekonstruovali prostory mlýna z roku 1618, kde bychom chtěli umístit pivovar s vhodnou technologií. Pivo vaříme s láskou a k výrobě budeme využívat energii z obnovitelných zdrojů, které máme v místě realizace k dispozici.

Naše výborné chlorellové pivo pro vás máme navíc ve speciálních dárkových bedýnkách, při jejichž výrobě používáme dřevo z vlastní pily. Tento provoz je čistě ekologický, napájený energií z vodní elektrárny, případně fotovoltaických panelů. Dárková bedýnka je multifunkční, jakmile uhasíte žízeň, stačí vyndat mřížku a máte skvělou bedýnku třeba na nářadí. 

Kdo jsme ?

Jsme dva vizionáři a srdcaři. Naše záliba i vystudovaný obor je současně naše zaměstnání. Viktor se perfektně orientuje v oblasti techniky, Nikola přispívá znalostmi z oblasti farmacie a potravinářství. Využíváme naše zkušenosti a poznatky k vytváření něčeho nového, užitečného a přínosného pro všechny zúčastněné, s ohledem na životní prostředí. Máme společnost zabývající se problematikou obnovitelných zdrojů energie a energetickou soběstačností. Založili jsme Výzkumné a vývojové centrum obnovitelných zdrojů a elektromobility.

Proč to děláme?

Máme vášeň pro obnovitelné zdroje. Objevujeme nové cesty a přístupy a s radostí je sdílíme s ostatními. V tomto případě se s vámi chceme podělit o výtečné chlorellové pivo a vaše milá podpora je pro nás znamením, že jdeme správnou cestou. Děkujeme.

Jak můžete pomoci?

Podpořte, prosím, naši kampaň zde:

https://www.hithit.com/cs/project/7395/simanovsky-korbel-ze-zeleneho-minipivovaru

Připojte se k facebookové skupině a sledujte dění a aktuality okolo Chlorellového piva a Šimanovského minipivovaru zde: 

https://www.facebook.com/groups/chlorellovepivo 

Děkujeme!

Viktor Korbel a Nikola Hloušková