Zcela jiná a odvážná Lucie Vondráčková. V novém klipu odhodila stud i svršky

02.06.2023

V pátek 19. května se v casinu Kajot Intacto Diamond Zlatníky uskutečnil křest již v pořadí šestnácté desky Lucie Vondráčkové.

Je to první část velkého alba, které vyjde celé v září a nese název LETOKRUHY. Kmotry novinky byli Janek Ledecký, Dalibor Janda a El Nino. Album nyní vychází v EP podobě s osmi písničkami a je k dispozici na Spotify, Apple Music a dalších hudebních platformách. V září pak vyjde fyzicky na CD nosiči a bude na něm dalších minimálně osm skladeb.

Zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková pokřtila LETOKRUHY. Vychází prvních osm skladeb nového alba. Lucka si na nové desce nadupané silnými příběhy zazpívá také s El Ninem a Majselfem.

Vondráčková pokřtila v casinu Kajot Intacto Diamond Zlatníky také první klip z alba LETOKRUHY, píseň se jmenuje Šance. Klip měl premiéru 21. května v 18 hodin na youtube.

Během večera zpěvačka vystoupila i s dalšími třemi písničkami z nového alba – Dnem i tmou (duet s rapperem El Nino), Keď nie si tu (duet s Petrem Bažíkem, výhercem X Factoru) a píseň s názvem Pelikán zazpívala sama. Kromě Lucky zahrály také kapely Izabel a Raego. Moderátorem křtu byl Petr Rychlý.

"Tato deska je pro mě výjimečná, a to hned z několika důvodů. Hodně jsem se na ní podílela textově. Dokonce jsem několikrát musela vystoupit ze své komfortní zóny. Na desce hostují skvělí "machři" jako El Nino nebo Majself. Je odvážná, dospělá a nadupaná silnými příběhy," říká o své desce Lucie Vondráčková, která v prvním klipu s názvem Šance, dokonce odhodila svršky i stud.

Jedním z kmotrů se stal i slavný zpěvák Janek Ledecký, který na zpěvačku pěl upřímnou ódu.

"Lucka má v hlase odjakživa specifickou barvu, která mě hodně baví. Moc jsem ji chtěl obsadit do Hamleta, kde by byla skvělou Ofélií, což nakonec bohužel nevyšlo. Natočili jsme spolu báječný duet, jmenuje se - Ve jménu lásky. Když nastoupila do muzikálu Vánočního zázraku, měl jsem z toho sám druhé Vánoce. Podle všech byla úžasná, což jsem čekal. Bohužel k vytíženosti jsem její vystoupení nestihl, takže se těším, že to letos vyjde," řekl na křtu nadšení Ledecký.

To, že zpěvačka věkem zraje nejen vizuálně, ale i pracovně, dokazuje i fakt, že se s ní chce propojit čím dál více tvůrců.

"Lucka skutečně dozrála a vše co aktuálně dělá, bych klidně srovnal s moderním světovým popem. Dřív jsem její práci vnímal spíše jako českou klasiku, ale teď začíná hodně experimentovat a nebojí se trendu i z rapu a podobně. Za sebe tleskám a určitě by v tom měla pořád pokračovat. Tohle ji rozhodně sedne," zhodnotil zpěvaččinu práci slavný rapper El Nino.

Moderátorem večera byl herec Petr Rychlý. Ten si postesknul, že se s Vondráčkovou nikdy nepotkal pracovně před kamerou, ale rozhodně její práci vnímá a obdivuje její široký záběr.

"S Luckou jsem se bohužel profesně míjel, ať už jde o divadlo nebo televizi. Dokonce jsme se minuli i v dabingu úžasné trilogie Hotel Transylvánie, kde já daboval jejího tatínka Draculu a ona dceru Mavis. Obdivuji její široký záběr od herectví až ke zpěvu. Přeji novému albu LETOKRUHY, ať všem udělá pohodu a radost. A jak znám Lucku, už se těším na další," uzavřel moderátor křtu Petr Rychlý.

Autor i foto: Petr Mráček